Rośliny w naszych ogrodach zmieniają się nieustannie.Najbardziej ciekawe wydają mi się te-przemiany,które związane są ze zmianami pór roku.Potrafią one wzbudzić mój prawdziwy zachwyt kolorując otaczający krajobraz. Liście zmieniając swój wygląd z zielonego na: pomarańczowy,żółty,czerwony, fioletowy czy brązowy przygotowują się do zimy, a nam, dają kolory na pochmurne jesienne dni.
I właśnie o tym będzie dzisiejszy post-o kolorach jesieni i gatunkach,które się przebarwiają.
modrzewie,miłorzęby, klony, brzozy, kasztanowce, świdośliwy, wiązowce, grujeczniki, głogi, leszczyny, perułkowce, irgi: pomarszczona,rozkrzewiona,błyszcząca i pozioma,buki,jesiony,oczary,tulipanowce,pęcherznice, topole, wiśnie piłkowane, porzeczki alpejskie, róże pomarszczone, jarząby, tawulce, wiązy, kaliny oraz lipy.
Betula medwediewii |
Brzoza Medwediewa to rozłożyste wielopienne drzewo o krzaczastym pokroju, które pochodzi z Kaukazu. Na taki okaz trzeba zarezerwować dużo miejsca i to najlepiej w Parku. Nie sprawdzi się w małych ogrodach przydomowych, ale mogłaby być ładnym urozmaiceniem w naszych parkach.
W przeciwieństwie do przedstawionej powyżej brzozy- głogi jako niewielkie drzewa dobrze sprawdzą sie w małych przydomowych ogrodach. W sprzedaży jest wiele odmian głogu jednoszyjkowego, które charakteryzują się zwartą niedużą koroną i przebarwiają się ładnie na jesień.
Crataegus |
Stephanandra incisa 'Crispa' |
Tawulec pogięty to karłowy krzew, który określiłabym jako bezobsługowy. Tworzy zwarte wyniesione na pół metra dywany. Idealny dla osób zapracowanych, gdy osiągnie docelowe wymiary nie przepuści chwastów. Bardzo dobra mrozoodporność i nie wymagający co do gleby.
A wkrótce o gatunkach przebarwiających się na czerwono.
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz