poniedziałek, 17 czerwca 2013

Po-niedzieli


Ulubiona kawa latem-mrożona- zimna, pobudzająca, orzeźwiająca i smaczna.
Kawę taką podaję i wypijamy jako deser, najlepiej na tarasie.
Przygotowanie jej to jakieś 2 minuty a koszt około 2 PLN.

++++++++++++


Niemal w każdą niedzielę bywam w jakimś cudnym kraju na przykład w Portugalii. Bywam też na innych kontynentach w Afryce lub Ameryce. Podróż ta jak wszystko co dobre szybko się kończy-zawsze za szybko. Te podróże możliwe są za pomocą fal dźwiękowych, za pomocą muzyki. Moim niedzielnym wręcz ryruałem jest słuchanie siesty, którą prowadzi Marcin Kydryński. Zwykle o tej porze jesteśmy po obiedzie a trzecia to czas akurat na kawę. Czas na dobrą muzykę, która wypełnia dom, czasem taras a czasem sączy się wprost do mojego ucha, dopełnia ogród, czasem samochód, gdy akurat jesteśmy w podróży. Lubię te muzyczne chwile- są świętością i aż chciałoby się zawiesić wywieszkę: " don't distub"- słucham trójkowej siesty. Dzięki prowadzącemu poznałam wielu wspaniałych artystów: Pat Metheny, Branford Marsalis, Richard Bona, Dhafer Youssef i wielu, wielu innych. To są muzyczne różności, od jazzu po muzykę duszy-fado. Po prostu fajnie się tego słucha. Polecam. Ciekawe czy słuchacie niedzielnej siesty ?

sezon na- truskawki
Biały w ogrodzie4 komentarze :

 1. cudnie tak dzięki muzyce rzenieśc się w dalekie kraje :) nie słuchałam ,ale chyba zacznę :) pyszne truchawy i mrozona kawka :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham kawę mrożoną: kiedy studiowałam w Krakowie, letnia sesja nie mogła się odbywać bez mrożonych kaw w kawiarence przy Rynku:))) chyba najmilsze wspomnienie tego czasu! Dobrze, że mi przypomniałaś o tym wspaniałym deserze! A trójki słuchamy głównie przy niedzielnych śniadaniach, sjesty nie miałam okazji poznać... zawsze mogę nadrobić;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mrożona kawa latem to jest to, pijam prawie codziennie. A do siesty musiałam się długo przekonywać, a teraz lubię...bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Avrea
  własne truskawki- smakują jak: "niebo w gębie" -:)

  PP
  Do Krakowa sprzed lat-mam sentyment, nie wiem jak teraz, bo podobno straszny smog i tabuny turystów- a sezon trwa-cały rok. Posłuchaj siesty przez internet- zobacz czy to w twoim guście

  biele_i_pastele
  Był taki czas,że muzycznie fado zawładnęło audycją, wtedy też miałam mieszane uczucia
  ale, gdy muzyka jest z pogranicza- to bardzo mi się podoba

  pozdrawiam Was i dziękuję za pozostawione komentarze

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...