piątek, 14 czerwca 2013

Z ogrodu prosto na- talerz

No tak niezupełnie- na talerz. Najpierw pod zimny strumień wody i do wirówki- aby pozbyć się nadmiaru wody z liści. Teraz różne rodzaje sałat gotowe do przełożenia do misy i polania sosem- vinegret. Do tego trochę prażonych ziaren: słonecznika, dyni czy orzeszków piniowych i grzanka lub chipsy z soczewicy. Gotowe- to najlepsza kolacja w zielonym sezonie- szybka, świeża, smaczna i zdrowa. A co najważniejsze z kontrolowanej własnej uprawy. Eh, you
Gdy pustoszeje miejsce na zagonie sadzonki sałat sukcesywnie dosadzam. Wysiałam też niedawno w drewnianej skrzynce kolejne nasionka sałaty: lodowej i masłowej. Umieściłam je w tunelu i regularnie podlewam drobnym strumieniem wody. Po czterech dniach pojawiły się pierwsze kiełki a teraz pięknie rosną siewki, niemal w oczach.
 Gdy wysadzam rozsady zwykle do odmierzania odległości pomiędzy sałatami służy mi podręczna mała łopatka, która ma 27 cm długości.
Przypominacz

Już czas na nawożenie pogłówne. Ja używam florowitu lub biohumusu. Jest tu jednak mała pułapka trzeba czytać etykiety i kupować nawóż opisany jako organiczny. Są podobne, które nie są organiczne tylko mineralno-organiczne- takich w ekoogrodach nie chcemy. Ecowarzywniki można nawozić też rozcieńczonymi gnojówkami na przykład z pokrzywy.


To tyle ogrodniczych wieści z warzywnika. Chciałam Wam jeszcze napisać,że cieszę się zielonym sezonem- każdego dnia. Szczególnie, gdy zajadam pyszne świeże i własne dobro z ogrodu.
Nazywam je -super food.
Miłego słonecznego weekendu, -:)

3 komentarze :

 1. Anonimowy6/15/2013

  Systematycznie zerkam na Twój blog. Jest dla mnie źródłem ciekawych inspiracji. Jestem fanką uprawiania ogrodu i zdrowego odżywiania. Także fajnie, że prowadzisz ten blog :)Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewa,

  Bardzo się cieszę,że tu zaglądasz i czerpiesz inspiracje dla siebie.
  Cieszy mnie fakt,że podobnie jak ja uprawiasz swój własny zielony kawałek.
  Dziękuję za pozostawiony komentarz i życzę Ci powodzenia w uprawie
  czyli obfitych plonów i zdrowego, zielonego na talerzu
  klaudia

  OdpowiedzUsuń
 3. Super food z super ogródka = super zdrowie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...