Pokazywanie postów oznaczonych etykietą DIY-dekoracje i inne. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą DIY-dekoracje i inne. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 1 lutego 2015

wypalona


Po świętach i ciemnych krótkich dniach zostaję z wypalonymi świecami-co z nimi zrobić, jak je wykorzystać? W ramach domowego upcyklingu nadaję świecom nowe drugie i lepsze życie.
Wykorzystuję wnętrza wypalonych świec jako szczelne pojemniki na dekoracje kwiatowe. W taki krater należy włożyć namoczoną gąbkę kwiatową a w nią włożyć kwiaty i liście według własnego uznania- u mnie tym razem: pachnące liście eukaliptusa i bladoróżowa róża. To prosta i szybka dekoracja- wystarczy do jej wykonania: 1 gałązka liści i jedna róża- oczywiście można poszaleć inaczej.





wtorek, 13 stycznia 2015

art


Na całe zło tego świata-piękno z natury. Sztuka na wyciągnięcie waszej ręki, wystarczy się rozjerzeć. Czy doświadczacie jej ?

piątek, 1 marca 2013

Dried roses for ever



Dziś możecie zobaczyć zasuszone moje białe róże, które dostałam od męża na walentynki -:). 
Róża, o której w poprzednim poście nie została jeszcze obfotografowana. 


Pozdrawiam słonecznie, a wszystkich miłośników słodkiego zapraszam na
 czekoladowy i zdrowy krem, joy 

wtorek, 26 lutego 2013

Róże na zawsze

Są takie bukiety i kwiaty nam podarowane, które chcielibyśmy zachować na dłużej.
Również róże z naszych ogrodów, to często okazy,których "trwanie" nie będzie już tylko wspomnieniem .
Tradycyjne metody zawieszenia główką do dołu nie pozwalają na zachowanie koloru i kształtu. Bukiety tak zasuszone są pamiatką, która przypomina nam tylko o ich minionym pięknie.


Jak ususzyć róże tak aby nie straciły swojego piękna?
W dzisiejszym poście pokażę wam mój pomysł na zasuszenie róż,które pięknie zachowują swój kolor i kształt, chciało by się powiedzieć- FOR EVER. 
Metoda ta jest prosta i powoduje tylko minimalną utratę wielkości i jest o niebo lepsza od znanej może wam- metody zasuszania z kaszą manną.


Owinięcie płatków róży watą pozwala na piękne ich zasuszenie. Wata wykonana z bawełny i włókien wiskozowych ma właściwości higroskopijne, pochłania wodę zawartą w płatkach kwiatów i powiedziałabym- mumifikuje je. Jakie to proste!



Dokładnie warstwowo owiń płatki róż, zaczynając od zewnętrznych płatków, tak aby płatki się nie dotykały tylko były poprzekładane watą. Odstaw w ciepłe miejsce na kilka dni, po tym czasie delikatnie powyciągaj watę i zobacz co cię czeka. Piękno samo w sobie.

Pozdrawiam was serdecznie, joy

piątek, 25 stycznia 2013

Wspomnienie lata

Dawno nie było słońca, po prostu niebo zasnute niekończącą się szaro-burą chmurą. 
A dziś,dziś u mnie piękny i słoneczny zimowy dzień. 
Z tej wyjątkowej zimowej okazji posyłam Wam- moje wspomnienie lata i ciepły promyk słoneczka na weekend.





sobota, 24 listopada 2012

Etykiety do ziół

Kilka starych deseczek, jedno wydanie gazety-codziennika i klej do decoupagu nożyczki oraz sznurek. Takie rzeczy potrzebne były do wykonania dekoracyjnych napisów do doniczek z ziołami.
To moje pierwsze doświadczenia z tą technika dekoracji, jakoś nigdy wcześniej tego nie próbowałam.
Czytelnicy którzy tu zaglądaja wiedzą,że lubię proste i szybkie dekoracje- podoba mi się prostota a w wykonaniu ogranicza czas,który mogę przeznaczyć na takie przyjemności.
W domu zawsze układam jakieś ozdoby,świeże kwiaty czy zebrane owoce. Staram się jednak nie przeładować otoczenia moją chęcią "zdobienia". Trzymam się zasady-mniej znaczy więcej.


Na zdjęciach możecie zobaczyć etykiety do donic z ziołami. To jest pomysł wyjściowy,który można adaptować na inne potrzeby na przykład: napisy z sentencjami, czy tak zwane "złote myśli". W ramach takiej propozycji wykleiłam napis " Ups and downs". Wzloty i upadki,któż ich nie ma?

Mam nadzieję,że zdjęcie te będą dla Was inspirujące. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
Sobota i niedziela to dobry czas na kulinarne przyjemności. Możesz przygotować jogurt domowy na cały tydzień,który przed Tobą.

wtorek, 6 listopada 2012

Pięciominutowa dekoracja- czyli ciągle ten sam wianek

Lubię bardzo wieszać wianki na drzwiach wejściowych do domu. Zawsze coś dekoruje nasze wejście. Drzwi wejściowe mają ślady ( zdarty lakier)  po dyndających przeróżnych dekoracjach. 
Pamiętacie dekoracje, o której pisałam TU. Ten sam wianek po zdjęciu poprzednich dekoracji otrzymał nowy look. Teraz dekoruje wejście do naszego drewnianego domku, który nazwaliśmy Tea house. 




Niegdyś było to miejsce na popołudniową herbatkę w gronie znajomych- teraz można powiedzieć,że jest to mała stolarnia. Tu właśnie w tym miejscu męska część rodziny oddaje się przeróżnym pracom stolarskim.  Powstają tu karmniki i budki lęgowe. Szczegóły konstrukcji drewnianych konsultowane  są z leśnikami. Bo czy można połączyć budkę lęgową z karmnikiem?- o, na przykład taki pojawił się pomysł i problem zarazem. Gdy produkcja będzie tak systematyczna to wkrótce będziemy mogli rozdawać domki dla ptaków.
Ale oczywiście żeńska część rodziny nie próżnuje i teren czasowo przejmuje. Domek to miejsce w którym wraz z nadejściem chłodów wykonuję przeróżne ozdoby. Panuje tu dobry klimat, pachnie drewnem, jest wygodny stół. Tea house został zbudowany przez mojego męża, który pracował niezłomnie budując go przez kilka sezonów.
Wianek w wieczornej odsłonie na drzwiach tea house.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...