czwartek, 4 lipca 2013

Sopot- letni kurort

W miniony weekend w Sopocie odbył się po raz pierwszy "Festiwal na zdrowie". Dwudniowe spotkania, które w jednym miejscu zbierają wszystkich, którzy zdrowo myślą o życiu i szeroko rozumianej ekologii. To miejsce gdzie można podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą związaną ze zdrowym stylem życia. Organizatorzy: Katarzyna Kackieło i Maciej Komorowski przy wsparciu Reni Jusis zaplanowali i zorganizowali wspaniałą imprezę tuż przy sopockiej plaży.

Ja również dołączyłam do grona osób współtworzących Festiwal. Pojawiłam się tam wraz z ekologicznymi sadzonkami warzyw i owoców, które posadziłam w pojemnikach zaprawionych kompostem i obornikiem. Podczas tego weekendu poznałam wiele osób, które świadomie zmieniły swój sposób odżywiania, dla których ruch jest ważny, które dzielą się swoją wiedzą.
Trzymam kciuki za kolejne edycje i mam nadzieję, że impreza ta wpisze się w harmonogram letnio-wakacyjny Sopotu w latach nastęnych.

Poniżej kilka kadrów z  Zatoki Sztuki, gdzie miał miejsce festiwal.

Plaże Zatoki Gdańskiej bardzo się zmieniły. Sopocki kurort to rzeczywiście miejsce w którym można odpocząć, podkurować zdrowie i nieżle się zabawić.
Każdego ranka plaża jest sprzątana, zarówno z nieczystości pozostawionych po plażowiczach jak również z glonów, które pojawiają się przy brzegu.
osiem kończyn, dwa serca, moyayoga.com
Joga na plaży- świetny pomysł.Będąc w Sopocie warto zajrzeć do Zatoki Sztuki- bardzo fajne miejsce urządzone z plażowym smakiem.

3 komentarze :

 1. Mój ulubiony Sopot ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Agata
  coś ten Sopot w sobie ma,
  stary Sopot to ciekawa architektura właściwa dla skali człowieka- dlatego można czuć się tam- po prostu dobrze
  a nowy Sopot-prawdopodobnie, podąża za architektoniczną modą

  Avrea
  miło Ciebie "widzieć"

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...