wtorek, 2 lutego 2016

Pragnienia i potrzeby
Zima bardzo tęsknię za zielonym, z jednej strony cieszę się zimą, i przyjmuję  ten czas z pokorą, ale z drugiej strony "przebieram nogami" niczym niecierpliwe dziecko-kiedy będę mogła już zabrać się za obsiewy?. Moje pragnienia i potrzeby grzebania w ziemi realizuję pielęgnując kwiaty doniczkowe-domowe oraz oglądając filmy i zdjęcia z zielonego sezonu. Teraz to czas,gdy planuję i marzę. Poniżej linki do dwóch filmów- na ten zimowy czas:

o uprawach bez kopania Charles Dowdling i uprawy w ciepłym inspekcie
traktujcie filmy inspirująco, pogoda w naszej strefie klimatycznej jest inna-my zaczynamy uprawy późniejoraz Alys Fowler, która wychodzi na spacer po miejskie chwasty- by schrupać je z kretesem -:)


Tymczasem, z ogrodniczym pozdrowieniem

3 komentarze :

 1. Ten czas marzeń i planowania też jest piękny! Mi się marzą jeszcze dwie rabaty podniesione do upraw, ale chyba nie zdążę już przygotować przed wybuchem sezonu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprostszym sposobem jest kupienie nadstawek z Euro palet, gotowe układasz na wyznaczonym miejscu i uzupełniasz ziemią urodzajną i kompostem. Dno przed chwastami możesz "zaizolowanć" kartonem niezadrukowanym, który dobrze podlewasz a potem siejesz, pilnujesz czy wysadzasz. Masz dobrą glebę, którą wypełniłaś skrzynki i gotowe pozostaje cieszyć sie własnym zdrowym plonem.
   Powodzenia

   Usuń
 2. Miało być pikujesz- siejesz, pikujesz czy wysadzasz- sadzonki -;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...