piątek, 14 września 2012

Peter Rabbit i o dzieciach w ogrodzie

Małe dzieci lubią przebywać na świeżym powietrzu, lubią też pomagać w pielęgnacji ogrodu i grządek warzywnych. Wyhodowanie własnych owoców lub warzyw to wielkie dla nich wydarzenie. Własne zbiory są wtedy chętnie zjadane, wierzcie mi z dużym entuzjazmem. Miło jest patrzeć na maluchy buszujące w warzywniku. Dzieciom trzeba pomagać, bo nic bardziej nie motywuje do regularnej pracy niż sukces. Przejawia się on w obficie owocujących poziomkach, truskawkach, czy w zielonym cukrowym groszku.

A przygoda dzieci z ogrodem powinna zaczynać się od opowieści o  Piotrusiu Króliku. Zdecydowanie tak,bo...........
Słuchanie i oglądanie w cieple domowego ogniska późną jesienią to dobry czas na wyostrzenie zmysłów i przygotowanie się do pracy. Gdy przyroda trwa w spoczynku można, za sprawą opowieści i ilustracji, marzyć wraz z milusińskimi o posiadaniu i pielęgnowaniu jednej z przedstawionej w książce grządki warzywnej.
Dzieci mogą zapragnąć królika lub nawet całą rodzinkę królików z króliczą opiekuńczą mamą na czele.
Na prawdę- cudnie jest śledzić wraz z dziećmi  przygody tych przesympatycznych zwierzątek.

zdjęcie pochodzi z http://www.peterrabbit.com/en/fun_and_games/downloads/206_peter_rabbit_wallpaper_-_1280

Wszystkie historie wymyśliła i spisała Beatrix Potter.Pomysły na historyjki czerpała obserwując przyrodę wokół swojej farmy w Anglii. Książki Jej zawierają piękne ilustracje i wykonane są przez samą autorkę.
A my,za sprawą  Małgorzaty Musierowicz, możemy kupić opowieści te w przekładzie na język polski.

W sieci można odnaleźć mnóstwo materiałów na ten temat, również bajki czytane po angielsku przez lektorów. Gdyby ktoś chciał szukać-polecam,na początek, oficjalną stronę:

Miłego weekendu


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...