poniedziałek, 23 lipca 2012

Garden party

Tematem przewodnim dla spotkania ze znajomymi w naszym ogrodzie była czarna porzeczka. 
Z zaledwie paru krzaczków czarnej zbieram owoce, które jakby się nigdy nie kończyły. Dzielę się nim ze znajomymi, zerwałam już owoców całe misy, których aromat i smak zamknęłam w słoikach i butelkach a owoce wciąż jeszcze na krzaczkach. Postanowiłam więc nadać temat umówionemu spotkaniu i wykorzystać owoce jako temat przewodni poczęstunku. Na stole znalazły się zatem: drożdżowe ciasto z czarnymi owocami, galaretka owocowa i kompot z czarnej porzeczki- oczywiście.


 Jak przygotowywuję pyszną owocową galaretkę?, oto przepis:

- potrzebny kompot ze świeżych owoców,który przygotowywuję w następujący sposób:
 Do garnka wrzucam świeżo zerwane i umyte owoce dodaję cukru i wodę. Niestety nie jestem w stanie podać dokładnych proporcji, ponieważ wszystko w kuchni robię "na oko" a że oko mam dobre w większości przypadków się nie mylę. Pozwalam więc aby owoce puściły sok w temperaturze, którą kontroluję i nie dopuszczam do wrzenia- woda jest gorąca,ale nie wrząca. Gdy kompot ma ciemny porządany kolor, odcedzam owoce ( moje dzieci wolą bez cząstek owoców) na koniec dodaję żelatynę stosownie do ilości płynu, którą otrzymałam. Przelewam do salaterek, umieszczam w lodówce na kilka godzin. Dobra rada: galaretka powinna być sprężysta i jędrna nie sztywna, podawana do spożycia chłodna, nie lodowata a i oczywiście wykończona nutką słodkiej śmietany. Smacznego3 komentarze :

 1. Anonimowy8/07/2012

  Mmm looks delicious!

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy1/06/2013

  I геallу lоve your webѕite.
  . Pleаsant colors & themе. Did yοu builԁ this
  sіte yοurself? Ρlease rеplу back as I'm hoping to create my own site and would love to know where you got this from or exactly what the theme is called. Many thanks!
  Stop by my page ; affordable swim dresses

  OdpowiedzUsuń
 3. It's first so pleasant comment so far, thanks.
  I used blogspot tool to create this web, you can choose from many possibilities after log in. I've choosen simple one.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...