czwartek, 16 kwietnia 2015

kwietniowy warzywnik


Kwietniowy warzywnik wygląda jeszcze ciągle pustawo, ale wszystko jest już przygotowane na  przyjęcie nowych nasion i sadzonek. Zdjęcia powyżej pokazują głównie poletko uprawy bez kopania gruntu, ciepły inspekt z wykorzystaniem kostek słomy i skrzynie, w których: pozostawione przez zimę dwa rzędy pietruszki ( na wczesną natkę), wschodzący pod drzewem owocowym czosnek ozimy a na samym dole fotografii w inspekcie zimnym: siedmiolatka i wzrastająca rukola.


Wypróbujcie metodę bielenia rabarbaru- na prawdę warto,łodygi są delikatniejsze i smaczniejsze. Ja wykorzystuję do tego celu duże czarne plastikowe donice, którymi przykrywam pierwsze pojawiające się główki.
W skrzyniach, w których wysiałam marchew w międzyrzędziach wetknęłam cebulę-taka współrzędna uprawa dobrze robi obu gatunkom. Cebulę dymkę wysadzamy płytko a do rzędów z nasionami marchwi dodajemy po kilka nasion rzodkiewki.

6 komentarzy :

 1. Nie mogę się doczekać, aż będę na tym etapie pracy przy domu, że będę mogła planować warzywnik! Świetne rady - na pewno będę o nich pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję i posyłam wzmocnienie potrzebne przy remoncie -:)

   Usuń
 2. A ta rzodkiewka to siana z marchewką w jednym rzędzie? Jako przerywnik? Ja dość standardowo chyba sieję rzędami obok siebie marchew i rzodkiewkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rzodkiewka jest tylko po to by wskazywała miejsce wysiewu- to pomaga przy pieleniu. Nasiona marchwi bardzo długo kielkują- 3 a nawet 4 tygodnie w tym czasie można stracić orientację, gdzie są zasiane rzędy a kiełki rzodkiewki "wskazują rzędy" -:)

   Usuń
 3. Anonimowy4/19/2015

  Kiedyś słyszałam, że do bielenia rabarbaru świetnie się nadają kamionkowe rury kanalizacyjne :). Nie miałam okazji wypróbować, bo jestem dopiero raczkującą ogrodniczką i do uprawy rabarbaru jeszcze nie podchodziłam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...