poniedziałek, 13 lipca 2015

czy truskawka może leczyć?Owoce z własnego warzywnika w zielonym sezonie "nabijają" nasze komórki w pożyteczne witaminki i minerały. Właśnie teraz nasycamy się witaminkami-uzupełniamy ewentualne niedobory i szykujemy zapasy na jesienno-zimowy czas. Nasze owoce możemy jeść prosto z krzaczka, można zaryzykować stwierdzenie,że nie potrzebują nawet mycia.

A czy truskawki mogą leczyć?

 Z pewnością,wiedząc,że zawierają w 100 gramach: 60 mg witaminy C do tego: witaminy z grupy B: B2,B1,B3 i niewielkie ilości witaminy A, ponadto: potas, wapń,magnez,żelazo,mangan, miedź i siarka .
Truskawki to remedium na:dolegliwości dróg moczowych,wątroby, krwawienia jelitowe, zapalenia jelita cienkiego i okrężnicy, kolkę nerkową, reumatyzym, dnę, astmę oraz anginę- ( napar z liści do płukania ).


100 gram truskawek to 38 kaloriiKończący się truskawkowy sezon uczciliśmy szybkim tortem bezowym.


 A po truskawkach kolej na porzeczki: czarną i czerwoną. Będą dżemy,soki i galaretki, planuję też przygotować szybkie domowe lody z czarnej porzeczki.

Ps. Jadwiga Górnicka i jej poradnik zdrowia: "Apteka natury"- to moja pomoc i wsparcie, z którego korzystałam pisząc tego posta

"Niech jedzenie będzie waszym lekarstwem
a lekarstwo będzie dla was pokarmem" Hipokrates


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...