środa, 10 października 2012

Jesienne przebarwienia-na żółto

Rośliny w naszych ogrodach zmieniają się nieustannie.Najbardziej ciekawe wydają mi się te-przemiany,które związane są ze zmianami pór roku.Potrafią one wzbudzić mój prawdziwy zachwyt kolorując otaczający krajobraz. Liście zmieniając swój wygląd z zielonego na: pomarańczowy,żółty,czerwony, fioletowy czy brązowy przygotowują się do zimy, a nam, dają  kolory na pochmurne jesienne dni. 
I właśnie o tym będzie dzisiejszy post-o kolorach jesieni i gatunkach,które się przebarwiają.

Na żółto jesienią przebarwiają się:
modrzewie,miłorzęby, klony, brzozy, kasztanowce, świdośliwy, wiązowce, grujeczniki, głogi, leszczyny, perułkowce, irgi: pomarszczona,rozkrzewiona,błyszcząca i pozioma,buki,jesiony,oczary,tulipanowce,pęcherznice, topole, wiśnie piłkowane, porzeczki alpejskie, róże pomarszczone, jarząby, tawulce, wiązy, kaliny oraz lipy.
Betula medwediewii 
Brzoza Medwediewa to rozłożyste wielopienne drzewo o krzaczastym pokroju, które pochodzi z Kaukazu. Na taki okaz trzeba zarezerwować dużo miejsca i to najlepiej w Parku. Nie sprawdzi się w małych ogrodach przydomowych, ale mogłaby być ładnym urozmaiceniem w naszych parkach.
Crataegus
W przeciwieństwie do przedstawionej powyżej brzozy- głogi jako niewielkie drzewa dobrze sprawdzą sie w małych przydomowych ogrodach. W sprzedaży jest wiele odmian głogu jednoszyjkowego, które charakteryzują się zwartą niedużą koroną i przebarwiają się ładnie na jesień.
Stephanandra incisa 'Crispa'
Tawulec pogięty to karłowy krzew, który określiłabym jako bezobsługowy. Tworzy zwarte wyniesione na pół metra dywany. Idealny dla osób zapracowanych, gdy osiągnie docelowe wymiary nie przepuści chwastów. Bardzo dobra mrozoodporność i nie wymagający co do gleby.


A wkrótce o gatunkach przebarwiających się na czerwono. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...