sobota, 17 listopada 2012

Rośliny pokojowe

Często mamy problem z roślinami pokojowymi. Jakie kwiaty doniczkowe kupić do naszego domu? Zastanawiamy się czy tylko kaktusy będą u mnie rosły ? W sklepach krążąc pomiędzy półkami  kupujemy...? Kupujemy to co akurat kwitnie lub ładnie tam po prostu wygląda.
Jest sezon grzewczy, mamy ciepłe i często suche powietrze w naszych mieszkaniach. Jakie rośliny będą dobrze się czuły w takich warunkach? Proszę o to pierwsza z nich: sygnonium- zroślicha. Rośnie dobrze przy utrzymywanej lekkiej wilgotności podłoża i lubi ciepłe powietrze. Wprost idealna do pomieszczeń mieszkalnych. Może wytwarzać długie pędy jeżeli nie chcecie jej na to pozwolić wystarczy pędy takie utykać do ziemi bez potrzeby ucinania- ja właśnie tak robię.


Kolejny kwiat doniczkowy domowy do ciepłych ogrzewanych pomieszczeń. Znany zapewne Wam bardzo dobrze, o to asparagus. Roślina o krzaczastym pokroju wzniesionych lub pnących łodygach. Lubi ciepłe powietrze i wilgotne podłoże- co oznacza regularne podlewanie,ale bez przesady. Kiedyś uważało się,że lubi zraszanie nie wiem jak teraz- ja nie zraszam i rośnie wspaniale.

Te dwie roślinki stoją na bocznej ścianie kominka, który w sezonie ogrzewa cały dom. Jest tu ciepło, nawet bardzo a roślinom to nie szkodzi. Sezon grzewczy zawsze je trochę przerzedzi,ale nigdy ostatecznie. Roślinki te do wzrostu potrzebują stanowiska z rozproszonym światłem co oznacza nie-dla stanowiska bezpośrednio na słońcu. Pamiętajcie- jeżeli chcecie uprawiać kwiaty domowe- to najlepiej przesadzić je bezpośrednio po przyniesieniu do domu do większych doniczek z nową i odpowiednią dla gatunku ziemią.

2 komentarze :

  1. Cześć - u mnie to samo, bardzo ciepły parapet wykańcza mi kwiatki, zastanawiam się nawet czy w tym roku jest sens kupować prawdziwa choinkę, w zeszłym wszystkie igły opadły własnie z powodu ciepłych kaloryferów
    pozdrowienia Ania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W pomieszczeniach, jako choinka na Święta, dobrze sprawdza się jodła. Jest dość droga,ale można kupić małą, umieścić w doniczce i postawić na podwyższeniu a największą jej zaletą jest to,że nie gubi igieł-po prostu zasycha.
    Niestety nie pachnie-ja osobiście wolę jednak świerką choinkę. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...