środa, 15 maja 2013

Pierwsze kwiaty w ogrodzie i "nakarm pszczołę"

Pierwsze kwiaty w ogrodzie zwiastują dobre dni- rozpoczyna się sezon i choć ma to miejsce zwykle przy niesprzyjającej aurze ( marzec- początek kwietnia) to intuicyjnie się wie, że będzie już tylko lepiej i piękniej.

W moim ogrodzie zakwitły kolejne po krokusach rośliny cebulowe. To tulipany w kolorze bladoróżowym i szafirki w różnych odmianach. Szafirki to bardzo wdzięczne kwiaty, poleciłabym je dla początkujących ogrodników. Posadzone raz namnażają się bardzo szybko i dają dobry efekt w maju- czyli wtedy, gdy jeszcze niewiele w ogrodzie kwitnie.


 Na zdjęciu szafirki posadzone jesienią roku ubiegłego, TU możecie zobaczyć jak je posadzić i zadołować ( przetrzymać w gruncie przez zimę do czasu kwitnienia). W kwietniu wyjęłam donice z cebulami ze skrzyni,  po oczyszczeniu umieściłam szafirki w pojemniku na stole w ogrodzie. Zwykle dołowałam doniczki z cebulami w tunelu foliowym, ponieważ zadecydowaliśmy zdjąć folię na zimę i przestawić tunel na nowy zagon donice przetrzymały zimę w szarej skrzyni, w której uprawiam rośliny sezonowe.
Gdy przekwitną odstawię je w miejsce mniej eksponowane.
+++++++++++


A może zamiast wymuskanych trawników trochę bardziej naturalne ?, takie na których kwitną kwiaty: zimą- krokusy a wiosną-stokrotki.
Takie kwiaty w trawniku, doniczkach i w naszych ogrodach to życie dla pszczół, którym grozi wyginięcie. Ja przyłączam się do apelu Pauliny L TU i zachęcam do ukwiecania zielonych przestrzeni.

2 komentarze :

  1. Przepiękne kwiaty masz w swoim ogrodzie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Puk, puk, odbierz pocztę:) Pozdrowienia

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...