poniedziałek, 28 kwietnia 2014

z ogrodu do- domu

Pierwszy ułożony bukiet kwiatów z ogrodu, który przyniosłam do domu tej wiosny to zachęta do dalszego dłubania w ziemi. Jest dobrze -:)

Z ogrodu do domu prosto do- wazonu czyli  pierwsze pachnące wiosenne kwiaty w wazonie.
*****

Z ogrodu do domu prosto na- talerz, czyli kilka migawek o zerwanym szpinaku.

A w tunelu foliowym ……. rośnie szpinak ozimy a właściwie-rósł.  Został zerwany i trafił na nasze talerze. Zwolił miejsce dla następnych nasadzeń- pomidorków podsadzonych bazylią. W tym roku po raz pierwszy pomidorki powędrują do tunelu wcześniej niż zwykle- czyli przed 15-stym maja.  Wiosna w tym roku przyszła szybko i to odrazu z piękną ciepłą pogodą., Mam nadzieję, że nie zmieni swojego ciepłego frontu i będzie cieszyć nas taką piękną pogodą aż do lata- do ciepłego, ba upalnego- lata.
Mój poprzednik każdego roku, nie tak jak ja, wysadzał pomidory do tunelu w kwietniu. Dla mnie to nie było dobre rozwiązanie. Nie mogę  pozwolić sobie na taką regularność, jak on. Zamykanie i otwieranie tunelu, ewentualnie okrywanie krzaczków na noc przy zapowiedzi ochłodzenia. O nie, to dla mnie za dużo. Ja nawet nie oglądam tv w sezonie a o pogodzie dowiaduję się zwykle od bliskich, często za późno.
Decydując się na wysadzenie pomidorków trochę ryzykuję, tym bardziej, że tu gdzie mieszkam to "biegun zimna"dla naszego województwa- więc ?, może być różnie.


4 komentarze :

 1. Anonimowy4/28/2014

  pękny wiosenny bukiet

  OdpowiedzUsuń
 2. trzymam kciuki za Twoje pomidorki, ale jestem pewna, ze nic im się nie stanie, jeśli teraz wylądują w tunelu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pomidory w tunelu i przetrwały 2 st.C nocą
   dziękuję za odzew i wsparcie
   miłej niepracowej majówki

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...