środa, 12 sierpnia 2015

myśl na dziś

To wspaniałe,że mamy taki cudowny sierpień,że mamy pełnię gorącego lata. Pomimo upałów staram się celebrować sezon, który nam dany i nie marudzić. U mnie w ogrodzie zakwitły dzielżany-uważam je za zwiastuny jesieni i to właśnie ich pomarańczowe głowy codziennie rano przypominają mi,że jesień już blisko.
Dlatego cudne lato- bądź pochwalone!W ciągu dnia dla ochłody dobrze sprawdza się zielony izotonic-napój dobrze nawadniający z chlorofilem -:)- oczywista. Garść natki pietruszki, która prosto z ogrodu, 1 cytryna, dobra wysokomineralizowana woda i szczypta soli himalajskiej ( dla uzupelnienia elektrolitów)-wszystko zblendowane i od razu po przygotowaniu popijane.Takie wysokie temperatury to super okazja do suszenia ziół,kwiatów i innych wspaniałości-medykamentów z ogrodu.
Ja suszę teraz kwiaty nagietka, które w jesienno-zimowym sezonie będą służyły do przygotowania herbatki. Nagietek to remedium na: bolesne miesiączki, na stany zapalne błon śluzowych, działa antyseptycznie i dezynfekująco, moczopędnie i gojąco. Zewnętrznie w postaci maści pomaga leczyć oparzenia, uszkodzenia skóry, trądzik i egzemy oraz opryszczkę.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...